Zahradnictví U VIKLANU

blank.gif, 838B
blank.gif, 838B
blank.gif, 838B blank.gif, 838B blank.gif, 838B

Novinky   O nás   Prodejna   Návrhy a realizace zahrad   Reference
Soudní znalec   Stromoknížka   Kontakt   Odkazy

blank.gif, 838B

Reference

spacerspacerspacer

Stáž v Japonsku

V roce 1999 se mi podařilo odjet na půlroční stáž do Japonska. Právě jsem dokončila zahradnickou školu na Mělníku a tak nabídnutá praxe v oboru v tak pro nás exotické zemi byla velkým lákadlem. Hlavním cílem mé cesty do Japonska bylo, poznat co nejvíce tradičních historických zahrad, pochopit filozofii, která je spojena s jejich realizací a prakticky si vyzkoušet realizaci těchto zahrad a specialní tvarování stromů pro japonské zahrady typické.
Vše, co jsem od praxe v Japonsku očekávala, se splnilo. Japonci, u kterých jsem během pobytu bydlela byli velmi vřelí a snažili se zajistit co nejvíce návštěv tradičních zahrad, zajistili mi praxi v několika zahradnických firmách. A díky tomu jsem si na vlastní kůži mohla vyzkoušet, údržbu tradičních japonských zahrad, tvarování stromů a keřů nejen v historických zahradách, ale také v zahradách u rodinných domků či veřejných parcích. Mohla jsem si vyzkoušet specialní způsob hrabání štěrku v tradičních suchých zenových zahradách. A také vyzkoušet navrhování zahrad pod vedením japonského zahradního architekta. Podařilo se mi navštívit desítky tradičních zenových zahrad, ale i šintoistických svatyní z různých historických období japonské kultury. Tato nezapomenutelná praxe, byla pro mě a mojí budoucí práci obrovským přínosem.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

Dušičková vazba

Koncem října přidáváme do naší prodejny i sortiment dušičkové vazby vlastní výroby. Na fotografiích je vidět ukázka sortimentu dušičkových věnců z přírodních materiálů. Dále si z dušičkového sortimentu můžete koupit přírodní vypichované misky, věnce s jednou svíčkou, svíčky a hrnkové chryzantémy různých velikostí. V době prodeje dušičkové vazby si u nás již můžete vybrat z širokého sortimentu čerstvě vyrytých ovocných dřevin.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

Soukromá rezidence v Praze na Barrandově

Zahrada u soukromé vily na Barrandově je poměrně členitá. Celou zahradu jsem navrhovala i realizovala. Zde je vidět ukázka spodní části zahrady a také ukázka střešní zahrady. Celá realizace byla komplikovaná. Všechny materiály na zahradu se museli ručně vynosit po schodech na první terasu a dále. Část zahrady obsahuje i japonské prvky. A na zahradu jsme pomocí jeřábu usazovali až dvanáctitunové kameny zakoupené v lomech poblíž Blatné.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

Vánoční výstava v Bělčicích

Vánoční výstavu jsem realizovala již několikrát v Bělčicích a také v Kadově. Vánoční výstava je takové zpestření mé pracovní činnosti v období kdy už máme většinou umrznuto a výsadby rostlin jsou zakončeny. Na fotkách je vidět ukázka adventní a vánoční vazby, a také dopl┼łkové zboží z kadovské prodejny.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

Výstava v Čimelicích

Prezentace Zahradnictví u Viklanu na známé výstavě zahrad a vše co k nim patří v Čimelicích. Výstava v Čimelicích se koná každé dva roky v místním zahradnictví. Na výstavu jsme si připravili ukázku japonské minizahrádky a prezentaci našich prací a sortimentu.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

Soukromá zahrada v Řepici

Na přání majitele jsem navrhovala zahradu u rodinného domu v japonském stylu. Nejprve jsem zpracovala podrobný návrh zahrady. Protože si majitelé chtěli zahradu sami zrealizovat, domluvili jsme se na konzultacích při vlastní realizaci. Po celou dobu jsem na realizaci dohlížela a radila jak technicky zpracovat jednotlivé detaily japonské zahrady.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

Velikonoční výstava v Bělčicích a Kadově

Stejně jako výstavu vánoční jsem i velikonoční výstavu pořádala několikrát v Bělčicích a také v Kadově. V poslední době se ale z důvodu nedostatku času v tomto jarním období zabýváme spíše realizací zahrad.

spacer
spacer
hoogte.gif, 838B

Navštivte také naše stránky hřebčína Viklan Kadov

Webmaster Jan Frits Vegter © Marah webdesign