Zahradnictví U VIKLANU

blank.gif, 838B
blank.gif, 838B
blank.gif, 838B blank.gif, 838B blank.gif, 838B

Novinky   O nás   Prodejna   Návrhy a realizace zahrad   Reference
Soudní znalec   Stromoknížka   Kontakt   Odkazy

blank.gif, 838B

Stromoknížka

STROMOKNÍŽKA Ráda bych vám krátce představila knížku o významných stromech na Blatensku, která byla poprvé vydána v r. 2007. Knihu jsem napsala společně s Ing. Radkou Vokrojovou a Ing. Miroslavem Šobrem. Publikace je doplněna krásnými obrázky vrbenského rodáka Pavla Štěrby. Stromoknížka vyšla ve dvou vydáních, poprvé v r. 2007 bylo vytištěno 1000 ks a pro velký zájem bylo v r. 2008 vydáno dalších 2000 ks.
Úvodní slovo v naší knize napsal známý milovník památných stromů RNDr. Jaroslav Michálek.
Kniha je v zásadě rozdělená na dvě hlavní části. První polovina knihy popisuje nejprve oficielně známé památné stromy na Blatensku. Samostatná kapitola je věnovaná zámeckému parku v Blatné, další kapitola popisuje významné stromy v městě Blatná a pak následuje povídání o zámeckém parku STROMOKNÍŽKA ve Lnářích. Poslední kapitolu první části knihy napsal Ing. Bohumil Reš z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
Pomyslný předěl knihy tvoří tabuka všech významných stromů na Blatensku, které se nám podařilo zmapovat v terénu.
Druhá část knihy je nazvána „Tipy na výlety nejen za stromy Blatenska“ a v této části je zmapováno 23 okruhů se zastávkami u památných či významných stromů na Blatensku. U jednotlivých okruhů v knize upozorňujeme i na další památky v okolí. Trasy jsou vhodné pro cykloturistiku, ale můžeme je projet i autem nebo projít pěšky.
Několik slov na závěr nám napsala PhDr. Marie Hrušková, známá autorka publikací o památných stromech v ČR.
Na úplném konci knihy je fotodokumentace některých stromů.
Stromoknížka má lepenou vazbu, čítá 166 stran a je v líbivém originálním obalu. Součástí stromoknížky je i mapa Blatenska se zakreslením tras a významných stromů.

 

Navštivte také naše stránky hřebčína Viklan Kadov

Webmaster Jan Frits Vegter © Marah webdesign