Zahradnictví U VIKLANU

blank.gif, 838B
blank.gif, 838B
blank.gif, 838B blank.gif, 838B blank.gif, 838B

Novinky   O nás   Prodejna   Návrhy a realizace zahrad   Reference
Soudní znalec   Stromoknížka   Kontakt   Odkazy

blank.gif, 838B
spacerspacerspacer

12.4.2016 Kdouloň

V našem zahradnictví můžete koupit kdouloně odrůdu Šampion. Kdouloň patří mezi staré ovocné stromy, které se hojně vysazovaly už ve středověkých klášterních zahradách. Nyní se opět zahradníci vracejí k této mnoho let zapomenuté rostlině. Odrůda Šampion má velké až 1 kg těžké plody hruškovitého tvaru. Velmi dobře roste i ve vyšší nadmořské výšce a bohatě plodí. Výborně se hodí na přípravu kompotů, želé a marmelád. Plody se také používaly v šatníku na provonění prádla. Osobně doporučuji vyzkoušet kompot kdoule + dýně.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

1.4.2016 Mandloň

Novinkou letošní jarní nabídky jsou mandloně sladkoplodé. Prodáváme je jako prostokořené stromky se zapěstovanou jednoletou korunou. Mandloň překrásně kvete a plodí i v našich podmínkách.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

12.3.2016 Ovocné stromky již v prodeji

Díky příznivému počasí jsme letos zahájily jarní prodej ovocných stromků o něco dříve než obvykle. V nabídce máme jabloně, hrušně, asijské hrušně, slivoně, třešně, višně, ořešáky, broskvoně, meruňky, jeřáb červený, jeřáb černý, rybíz, angrešt, maliny, ostružiny a další sortiment známých i méně známých ovocných dřevin.

 (jpg)

spacer
spacer
spacerspacerspacer

17.1.2016 Prodejna pod sněhem

Zahradnictví přikryla vrstva sněhu.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

29.10.2015 Třešeň Tamara

Třešeň Tamara je novinkou v našem zahradnictví. Jedná se o samosprašnou třešeň chrupku s velkými plody. Roste středně silně, plodí raně a hojně. Je cizosprašná. Plody jsou velké, až 12g, srdcovitého tvaru, slupka má temně červenou barvu, dužnina je šťavnatá, dobré chuti. Šťáva barví velmi slabě. Dozrává v 6.-7. třešňovém týdnu. Nemá zvláštní nároky na klima. Odrůda má dlouhou sklizňovou periodu, je vhodná pro především pro přímý konzum.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

27.10.2015 Broskvoně

V naší nabídce máme broskvoně odrůdy Fairhaven a Redhaven.
FAIRHAVEN
Velmi odolná, nenáročná odrůda broskvoně
Původ: USA, kříženec odrůd J.H.HALE x SOUTHAVEN.
Vzrůst: středně bujný, polovzpřímené koruny.
Plodnost: vysoká a pravidelná.
Zralost: RH +10
Kvalita plodů: velké, široce oválné až kulovité, nesouměrné, základní barvu mají žlutou, na osluněné straně překryta sytě karmínovým líčkem. Dužnina oranžové barvy. Je středně tuhá, nevláknitá, chuť je sladce navinulá, kořenitá, aromatická, výborná. Pecka se dobře odděluje od dužniny.
Použití: plody mají univerzální využití, tj. přímý konzum a konzervárenské zpracování. Plody jsou dobře velikostně vyrovnané. Za deště nepraskají. Odrůda je velmi dobře odolná mrazu ve dřevě i květních pupenech. Velmi plastická, nenáročná, spolehlivě plodící i pro horší stanoviště.

spacer
spacer
spacerspacerspacer

23.10.2015 Sloupcovité jabloně

Již několik let prodáváme sloupcovité jabloně. Letos máme v nabídce Goldlane a Redspring.
REDSPRING
Růst: Diploidní, středně silný, kompaktní, typ sloupcovitý
Kvetení: Středně pozdní
Zrání: Začátkem října, současně s Golden Delicious, konzumní zralost krátce po sklizňové zralosti
Plodnost: Střední až vysoká, náchylná ke střídavé plodnosti, nutná probírka plodů
Skladovatelnost: V podmínkách sklepního skladování do března
Plod: Středně velký, kulovitý až kulovitě kuželovitý, stopka středně dlouhá, slupka hladká, většinou bez rzivosti, základní barva zelenožlutá, 80 % červené rozmyté krycí barvy, dužnina středně pevná, křehká, jemná, středně šťavnatá, harmonická, chuť dobrá až velmi dobrá
Charakteristika: Sloupcovitá odrůda s pěknými, chuťově dobrými plody, rezistentní ke strupovitosti, rychlý nástup do plodnosti, náchylná ke střídavé plodnosti, doporučuje se probírka plodů, vyžaduje spíše chladnější polohy, kde intenzivně vybarvuje, vhodná stolní odrůda především pro zahrádkáře

spacer
spacer
spacerspacerspacer

20.10.2015 Ovocné stromky

Od dnešního dne jsme zahájili podzimní prodej prostokořených sazenic ovocných stromků. V nabídce máme jabloně, hrušně, třešně, višně, slivoně, broskvoně, meruňky, ořešáky, jeřáby, kdouloně, mišpule, angrešty, rybízy, maliny a další ovocné druhy.

spacer
spacer

Navštivte také naše stránky hřebčína Viklan Kadov

Webmaster Jan Frits Vegter © Marah webdesign